(nr 12) Funkcjonowanie systemu rodziny adopcyjnej. Analiza psychologiczna.

Autor: Kalus Alicja
Książka w sprzedaży Książka w sprzedaży

Rok wydania: 2009
„Praca […] ukazuje się w okresie, który charakteryzuje się szczególnie dużym zainteresowaniem problematyką adopcji. […] W krajowej literaturze psychologicznej i pedagogicznej ciągle jeszcze odczuwa się brak szerzej zakrojonych badań nad rodziną podejmowanych z pozycji koncepcji systemowej. […] Wydaje się ono szczególnie adekwatne wobec rodzin adopcyjnych. […] Praca […] w istotny sposób wzbogaca wiedzę nad psychospołecznym funkcjonowaniem rodzin adopcyjnych posiadających dziecko w okresie dorastania. […] Jako pozycja naukowa posiadająca dużą wartość poznawczą […] może być przydatna w praktycznej działalności psychologów i pedagogów zajmujących się rodzinami adopcyjnymi, a także […] cenna dla studentów odpowiednich kierunków i specjalności”. prof. dr hab. Mieczysław Radochoński Instytut Pedagogiki Uniwersytet Rzeszowski (fragment recenzji)